(EKB) Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama

Enerji Kimlik Belgenizi iki farklı yol ile sorgulayabilirsiniz.

Bunlardan ilki e-devlet üzerinden ikincisi ise Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı tarafından hazırlanan sorgulama sayfasıdır.

E-devlet üzerinden EKB sorgulama

https://www.turkiye.gov.tr/csb-enerji-kimlik-belgesi-sorgulama adresine tıklayın. Açılan ekrandan kimlik bilgileriniz ile e-devlete giriş yapın. Burada e-devlet size “İkamet Ettiğim Bina” ve “Diğer Binalar” olmak üzere iki seçenek sunar. “İkamet Ettiğim Bina” seçeneğini seçip “Sorgula” butonuna bastığınızda, eğer adresiniz kayıtlı olduğu binanın Enerji Kimlik Belgesi varsa size burada gösterir. “Diğer Binalar” seçeneğini seçtiğinizde ise sizden UAVT Bina Numarası veya Enerji Kimlik Belgesi numarası isteyecek.  UAVT Bina Numarası bilmiyorsanız https://adreskodu.dask.gov.tr/ adresinden sorgulayabilirsiniz. Enerji Kimlik Belgesi numarası ise var olan belgenin sol altından yer alan bilgilerde gösterilir. Bu numara 13 karakterden oluşmaktadır. Bu numaralardan birini girdiğinizde, belgenin bir kopyasına ulaşabileceksiniz.

Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı sitesi üzerinden sorgulama

https://beptr.csb.gov.tr/bep-web/ adresine tıklayın. Çıkan sayfada “EKB Sorgula” butonuna tıklayın. Çıkan ekranda, içinde “Sertifika No veya Uavt Adres Kod/No” yazan arama formundan sorgulama yapabilirsiniz. Burada belirtilen “Sertifika No” Enerji Kimlik Belgesi numarasıdır. Uavt Adres Kod/No ise yukarıda da belirttiğimiz gibi https://adreskodu.dask.gov.tr/ adresinden alabileceğiniz adres kodudur. Bu bilgilerden herhangi birini girdiğinizde, sistemde binanın EKB’si varsa özet bir tablo halinde size bilgi sunacaktır.

Yapınızın Enerji Kimlik Belgesi yoksa aşağıdaki formdan fiyat hesaplaması yapabilir ve en iyi fiyat avantajı ile https://statikmuhendislik.com/ekb/enerji-kimlik-belgesi-basvurusu/ adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

EKB FİYATI HESAPLAMA FORMU

ENERJİ KİMLİK BELGESİ FİYATI SORGULAMA

Yapınıza ait bilgileri girerek anında Enerji Kimlik Belgesi fiyatı öğrenin.

Bizi instagramdan takip edin Bizi facebooktan takip edin